Wiele osób każdego roku zastanawia się kiedy jest najlepszy moment na wymarzony urlop. Zapewne preferencje różnią się w zależności od oczekiwań, które mamy co do wakacji. Niektóre osoby jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wybawić się za cały rok. Bez względu na gusta i oczekiwania najodpowiedniejszym okresem, idealnym do podróżowania jest wrzesień.

Jest mnóstwo plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne podróże poza okresem typowo urlopowym są dużo tańsze niż te w sezonie. Hotele zmniejszają ceny, a biura podróży organizują bardzo atrakcyjne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Męczące upały są dużo mniejsze, ale mimo to wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie przestaje być tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a to wiąże się z tym, że, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. Przede wszystkim Europa zachęca atrakcyjnymi, ciepłymi kierunkami podróży. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też dokonanie wyboru miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury przestają być aż tak męczące. Nie zapomnij jednak, aby pomijać miejsca, gdzie w tym okresie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie zostało Ci nic innego niż zapakowanie walizki i wyszukiwanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Spróbuj wybrać swój ulubiony kierunek podróży i odpocznij w spokoju, oszczędzając spore pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz